Asymmetry klinikoje taikomas inovatyvus gydymas trombocitų koncentratais

Asymmetry odontologijos klinikoje pacientams, kuriems atliekamos burnos chirurginės procedūros, tokios kaip danties šalinimas, implantacija ar kaulo augmentacija, galime pasiūlyti ir gydymą trombocitų koncentratais, kurių dėka sumažėja pooperacinis skausmas, yra sutrumpinamas gijimo laikotarpis, taip pat ženkliai pagerėja audinių regeneracija.

Trombocitų koncentratų nauda audinių regeneracijai pastebėta daugiau nei prieš 50 metų ir 1987 metais pirmą kartą šis gydymo metodas panaudotas širdies operacijos metu. Tyrimais įrodyta, kad trombocitų išskirti augimo faktoriai turi teigiamos įtakos greitai regeneruojamos srities vaskuliarizacijai ir audinių gijimui.

Šiuolaikinėje medicinoje trombocitų koncentratai yra plačiai naudojami įvairiose srityse: burnos chirurgijoje, dermatologijoje, trichologijoje, plastinėje chirurgijoje, ortopedijoje-traumatologijoje, ginekologijoje ir kt.

Priklausomai nuo augimo faktorių ir leukocitų skaičiaus yra išskiriami trombocitų koncentratų tipai: trombocitų gausi plazma (PRP), leukocitų ir trombocitų gausi plasma (L-PRP), trombocitų gausus fibrinas (PRF), leukocitų ir trombocitų gausus fibrinas (L-PRF) ir augimo faktoriais gausi plazma (PRGF).

Trombocitų koncentratų nauda burnos chirurgijoje
Procedūrai yra visiškai saugi, natūrali ir neskausminga. Odontologinės procedūros metu, į specialų mėgintuvėlį paimamas paciento kraujas yra centrifūguojamas, išgaunant trombocitų koncentratą. Trombocitai išskiria augimo faktorius, kurie stimuliuoja audinių regeneraciją. Trombocitų koncentratai gali būti pasitelkiami užpildant išrauto danties alveolę, to dėka sutrumpėja ir būna mažiau skausmingas žaizdos gijimas. Kaulo augmentacijos metu trombocitų koncentratas maišomas su kaulo pakaitalu, kas leidžia pagerinti kaulo prigijimą. Trombocitų koncentratai yra naudingi atliekant dantenų augmentacija (priauginimą), injekuojant į pooperacines žaizdas.

Augimo faktoriai
Augimo faktoriai yra baltymai, kurie reguliuoja ląstelių funkciją, augimą, proliferaciją ir sąlygoja naujo audinio susidarymą. Daugybė studijų įrodė augimo faktorių naudą kaulinio audinio ir minkštųjų audinių regeneracijai.

Trombocitai išskiria daugybę skirtingų augimo faktorių: trombocitų išskirtas augimo faktorius (PDGF), transformuojantysis beta augimo faktorius (TGF-β), epidermio augimo faktorius (EGF), kraujagyslių endotelio augimo faktorius (VEGF), insulino augimo faktorius (IGF-I), fibroblastų augimo faktorius (bFGF) ir angiopoetinas-1 ir kt.

Ypatingai daug trombocitai išskiria VEGF, kuris, vykstant naujo kraujagyslių tinklo susidarymui, yra svarbiausias augimo faktorius. Savo sudėtyje trombocitai taip pat kaupia baltymus, kurie pasižymi antibakteriniu veikimu. Šie baltymai yra vadinami trombocidinais ir veikia prieš daugelį bakterijų rūšių. Leukocitai taip pat turi aktyvių intraląstelinių auginio faktorių. Pastarieji išskiria PDGF, VEGF, TGF-β, IGF ir bFGF. Šie biologiškai aktyvūs baltymai atlieka svarbų vaidmenį audinių regeneracijoje: PDGF skatina kamieninių ląstelių osteodiferenciaciją, TGF atlieka svarbią funkciją formuojant ekstraląstelinį matriksą, VEGF daugiausia yra atsakingas už kraujagyslių susidarymo procesus, o EGF – už fibroblastų migraciją ir proliferaciją bei stimuliuoja kamieninių ląstelių diferenciaciją į kaulines ląsteles. Trombocitų koncentratų sudėtyje esantis fibrinas skatina ląstelių adheziją, jų augimą ir yra svarbus formuojant ekstraląstelinį matriksą. Fibrinas taip pat atsakingas už angiogenezės procesus ir dalyvauja susidarant naujam kapiliarų tinklui. Visi šie biologiniai veiksniai turi teigiamos įtakos audinių bei kaulinio audinio regeneracijai.

Asymmetry odontologijos klinikoje susijungia gydytojų ilgametė patirtis ir profesionalumas, pasitelkiama moderniausia aparatūra ir inovatyvios technologijos. Čia galime jums galime pasiūlyti dantų gydymą šypsenai apie kurią svajojote.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite juo