Dantų šalinimas

Tai viena iš dažniausiai atliekamų burnos chirurgijos procedūrų. Jeigu dantis yra negrįžtamai pažeistas karieso, aplinkinių audinių, uždegimo, traumos ar kitų priežasčių, jis turi būti pašalintas, kad būtų eliminuotas danties ir aplinkinių audinių uždegimas bei išsaugota kuo daugiau sveikų audinių aplink jį.

Danties šalinimas atliekamas:

Procedūra yra atliekama vietinėje nejautroje ir nesukelia diskomforto bei yra neskausminga.

Raskite detalius atsakymus į Jums labiausiai rūpimus klausimus:

Dantų ar dantų šaknų rovimas yra atliekamas kuomet konservatyviomis priemonėmis nėra galimybės dantį gydyti ir atkurti plombuojant ar protezuojant.

Dantys taip pat gali būti raunami sergant apydančio (periodonto) ligomis ar ortodontiniu tikslu. 

Jeigu protiniai dantys yra taisyklingai išdygę, dalyvauja kramtyme, nekelia problemų kokybiškam kasdieniam dantų išsivalymui, šių dantų rauti nereikia.

Dažniausiai protiniai dantys yra netaisyklingoje padėtyje, nepilnai išdygę, dažnu atveju gali lemti nuolatinį aplinkinių audinių uždegimą, ortodontines problemas,  gali pažeisti gretimus dantis ir trukdyti kokybiškai kasdienei burnos higienai. Tokiais atvejais šie dantys yra raunami.

Paprastai protiniai dantys yra raunami vietinėje nejautroje, kuri yra veiksminga nedidelės apimties operacijoms burnoje. Esant sudėtingiems rovimams ar didelės apimties operacijoms, ar gydant emociškai jautrius ir psichinių problemų turinčius pacientus, gydymas taikomas atliekant sedaciją ar bendrinę nejautrą

Po danties rovimo rekomenduojama pirmas 2 valandas negerti ir nevalgyti, pirmąją dieną po šalinimo nevartoti karšto maisto ir skysčių, vengti fizinio aktyvumo, pirmąją parą neskalauti burnos, stengtis kramtyti sveikąja puse. Esant skausmui, vartoti skausmą malšinančius vaistus, kraujuojant – ant žaizdos uždėti sterilų tvarstį ir pašaldyti. Kraujavimui nesiliaujant susisiekti su gydymo įstaiga.

Gydymui netinkamas dantis yra infekcijos židinys, kuris gali pabloginti jūsų sveikatą, pažeisti gretimus dantis ar lemti pūlinio veido ir žandikaulių srity atsiradimą. Laiku negydomas infekcijos židinys gali plisti į gretimas žandikaulio struktūras ar sukelti vidaus organų susirgimus.

Specialaus pasiruošimo danties rovimo operacijai nėra. Prieš danties rovimą ar konsultacijos metu informuokite gydytoją apie vartojamas vaistus, nėštumą ar ligas, kuriomis sergate. Esant tam tikroms būklėms, gali reikėti atidėti danties rovimą ar koreguoti medikamentinį gydymą.

Preliminari vizito registracija

Užpildę formą, su jumis susisieksime per 24h

Užpildydami šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.