Tai plati odontologijos sritis, apimanti burnos gleivinės, dantų, žandikaulių cistų, liežuvio ir seilių liaukų ligų diagnostiką ir gydymą. Ji taip pat apima minkštųjų audinių plastiką, dantų rovimą bei dantų implantus.
Jeigu protiniai dantys yra taisyklingai išdygę, dalyvauja kramtyme, nekelia problemų kokybiškam kasdieniam dantų išsivalymui, šių dantų rauti nereikia.
Dažniausiai protiniai dantys yra netaisyklingoje padėtyje, nepilnai išdygę, dažnu atveju gali lemti nuolatinį aplinkinių audinių uždegimą, ortodontines problemas, gali pažeisti gretimus dantis ir trukdyti kokybiškai kasdienei burnos higienai. Tokiais atvejais šie dantys yra raunami.
Paprastai protiniai dantys yra raunami vietinėje nejautroje, kuri yra veiksminga nedidelės apimties operacijoms burnoje. Esant sudėtingiems rovimams ar didelės apimties operacijoms, ar gydant emociškai jautrius ir psichologinių problemų turinčius pacientus, gydymas taikomas atliekant sedaciją ar bendrinę nejautrą.
Po danties rovimo rekomenduojama pirmas 2 valandas negerti ir nevalgyti, pirmąją dieną po šalinimo nevartoti karšto maisto ir skysčių, vengti fizinio aktyvumo, pirmąją parą neskalauti burnos, stengtis kramtyti sveikąja puse. Esant skausmui, vartoti skausmą malšinančius vaistus, kraujuojant – ant žaizdos uždėti sterilų tvarstį ir pašaldyti. Kraujavimui nesiliaujant susisiekti su gydymo įstaiga.
Šiuolaikinėje odontologijoje viena iš aktualiausių problemų yra kaulinio audinio atkūrimas po dantų netekimo, traumų arba onkologinių ligų. Literatūros duomenimis, alveolinė atauga vertikaliai rezorbuojasi (tirpsta) 11–22 proc., o horizontalioji rezorbcija (tirpimas) svyruoja tarp 29–63 proc. po danties rovimo praėjus 6–7 mėnesiams. Traumos ir onkologinės ligos veido ir žandikaulių srityje gali lemti didelių kaulo defektų atsiradimą, todėl reikalinga alveolinės ataugos ar žandikaulių rekonstrukcija (kaulo priauginimas).
Sėkmingai prisijungėte prie mūsų klinikos naujienlaiškio.
Užpildę formą, su jumis susisieksime per 24h