Burnos chirurgija

Tai plati odontologijos sritis, apimanti burnos gleivinės, dantų, žandikaulių cistų, liežuvio ir seilių liaukų ligų diagnostiką ir gydymą. Ji taip pat apima minkštųjų audinių plastiką, dantų rovimą bei dantų implantus.

Dažniausiai atliekamos burnos chirurgijos procedūros:

Operacinis dantų šalinimas

Dantų implantacijos

Kaulinio audinio rekonstrukcija

Kaulo ir minkštųjų audinių augmentacijos

Raskite detalius atsakymus į Jums labiausiai rūpimus klausimus:

Šiuolaikinėje odontologijoje dantys raunami dėl įvairių priežasčių. Dažniausios dantų rovimo priežastys yra šios:
  • Kuomet reikia pašalinti nuolatinius dantis, kurių neįmanoma išsaugoti kitais būdais. Taip atsitinka dėl dantų ar žandikaulių traumų, dėl per didelių ėduonies pažeidimų, dėl periodonto ligų, skilus danties šakniai, esant nesėkmingam dantų šaknų kanalų gydymui.
  • Kuomet reikia pašalinti pieninius dantis. Nors pieniniai dantys dažniausiai iškrenta natūraliai ir dantų rovimas nėra reikalingas, kartais pasitaiko atvejų, kai pieninis dantis trukdo augti nuolatiniam dančiui ar esant karieso pažeistam dančiui neįmanoma danties išsaugoti konservatyviais gydymo metodais.
  • Kuomet danties rovimas reikalingas ortodontinio gydymo tikslais.
  • Sunkiai dygstantys ar netaisyklingoje padėtyje esantys protiniai dantys, kuomet lemia aplinkinių audinių uždegimą, ortodontines problemas ar pažeidžia gretimus dantis.

Jeigu protiniai dantys yra taisyklingai išdygę, dalyvauja kramtyme, nekelia problemų kokybiškam kasdieniam dantų išsivalymui, šių dantų rauti nereikia.

Dažniausiai protiniai dantys yra netaisyklingoje padėtyje, nepilnai išdygę, dažnu atveju gali lemti nuolatinį aplinkinių audinių uždegimą, ortodontines problemas, gali pažeisti gretimus dantis ir trukdyti kokybiškai kasdienei burnos higienai. Tokiais atvejais šie dantys yra raunami.

Paprastai protiniai dantys yra raunami vietinėje nejautroje, kuri yra veiksminga nedidelės apimties operacijoms burnoje. Esant sudėtingiems rovimams ar didelės apimties operacijoms, ar gydant emociškai jautrius ir psichologinių problemų turinčius pacientus, gydymas taikomas atliekant sedaciją ar bendrinę nejautrą.

Po danties rovimo rekomenduojama pirmas 2 valandas negerti ir nevalgyti, pirmąją dieną po šalinimo nevartoti karšto maisto ir skysčių, vengti fizinio aktyvumo, pirmąją parą neskalauti burnos, stengtis kramtyti sveikąja puse. Esant skausmui, vartoti skausmą malšinančius vaistus, kraujuojant – ant žaizdos uždėti sterilų tvarstį ir pašaldyti. Kraujavimui nesiliaujant susisiekti su gydymo įstaiga.

Šiuolaikinėje odontologijoje viena iš aktualiausių problemų yra kaulinio audinio atkūrimas po dantų netekimo, traumų arba onkologinių ligų. Literatūros duomenimis, alveolinė atauga vertikaliai rezorbuojasi (tirpsta) 11–22 proc., o horizontalioji rezorbcija (tirpimas) svyruoja tarp 29–63 proc. po danties rovimo praėjus 6–7 mėnesiams. Traumos ir onkologinės ligos veido ir žandikaulių srityje gali lemti didelių kaulo defektų atsiradimą, todėl reikalinga alveolinės ataugos ar žandikaulių rekonstrukcija (kaulo priauginimas). 

Preliminari vizito registracija

Užpildę formą, su jumis susisieksime per 24h

Užpildydami šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.