Kiekvieno iš mūsų kasdienės rutinos dalis, kurią atliekame namuose individualiai bei apsilankant odontologijos klinikoje.
Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, burnoje esančios bakterijos per kariozinius dantis, dantenų kišenes migruoja į žmogaus organizmą ir gali įtakoti netgi kai kurių ligų atsiradimą. Todėl, norint kuo ilgiau išsaugoti nuosavus dantis, užtikrinti ilgalaikį implantų ar protezų ilgaamžiškumą, išvengti su infekcija burnos ertmėje susijusių ligų atsiradimo reikalinga laiku bei reguliariai atlikti įprastą ir profesionalią burnos higieną.
Profesionaliai atliekamos burnos higienos procedūros metu pašalinamos pigmentinės dėmės, minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Būtent kietosios apnašos, dar kitaip vadinamos dantų akmenimis sukelia tokias burnos ertmės problemas kaip dantenų uždegimas, ėduonis, periodontitas. Tai lemia ir turi įtakos ankstyvam dantų netekimui.
Procedūrą rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Rekomenduojamų procedūrų skaičius priklauso nuo individualios situacijos burnoje, akmenų kaupimosi greičio, individualios paciento higienos įpročių.
Siekiant palaikyti sveiką burnos ertmę ypatingai svarbi ir individuali burnos higiena:
Paprastai profesionalią burnos higieną yra rekomenduojama atlikti 2 kartus per metus, tačiau žmonėms, sergantiems periodonto ligomis, rūkantiems ar turintiems senas tiltines konstrukcijas, plombas, rekomenduojama burnos higieną atlikti dažniau.
Po atliktos burnos higienos nebus galima valgyti apie 2 valandas, todėl prieš šią procedūra pavalgykite.
Burnos higienos procedūros trukmė priklauso individualiai nuo burnos ertmės būklės. Mūsų klinikoje profesionali burnos higiena atliekama mikroskopo kontrolėje, taip skiriant maksimalų dėmesį Jūsų sveikatai. Burnos higienos procedūra su mikroskopu trunka apie 60-120 min.
Dažniausiai ši procedūra yra neskausminga, tačiau, esant periodonto ligoms ar jautriems dantis, gali būti atliekama vietinė nejautra.
Yra normalu, kad po burnos higienos procedūros galite jausti padidėjusį dantų jautrumą, dantenų kraujavimą. Paprastai šie nemalonūs pojūčiai atsistato per 2 dienas po procedūros. Tokiais atvejais rekomenduojama švelniai, nespaudžiant šepetėlio, dantis valyti su jautriems dantims skirta dantų pasta. Būklei negerėjant, rekomenduojama kreiptis į gyd. odontologą.
Mūsų klinikoje profesionali burnos higiena atliekama mikroskopo kontrolėje. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, burnos higienistas gali matyti plika akimi nepastebimas detales ir tokiu būdu išvalyti danties paviršių preciziškai ir tiksliai.
Neatliekant profesionalios burnos higienos laiku ir skiriant nepakankamai dėmesio individualiai burnos higienai namuose, yra sudaromos sąlygos kauptis apnašui, formuotis dantų akmenims. Tai lemia kraujuojančias dantenas, patamsėjusius dantis, periodonto ligų išsivystymą ar net dantų netekimą.
Sėkmingai prisijungėte prie mūsų klinikos naujienlaiškio.
Užpildę formą, su jumis susisieksime per 24h