Dantų implantacija

Implantai naudojami siekiant atkurti visiškai ar dalinai prarastus dantis. Tai efektyviausias būdas susigrąžinti pilnavertę kramtymo funkciją, estetišką šypseną.

Dantų implantai yra saugus, patikimas ir moksliškai pagrįstas metodas siekiant atstatyti prarastus dantis. Su implantuotais dantimis žmogus gali pilnavertiškai kramtyti, juoktis, kalbėti ir mėgautis įprastu gyvenimu.

Kas tai yra?

Dantų implantas - tai mažas titaninis sraigtas,kuris yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą ir pakeičia natūralią danties šaknį. Titanas yra tolerantiškiausias metalas žmogaus organizmui: jis nesukelia alerginių ar atmetimo reakcijų ir puikiai suauga su žandikaulio kaulu.

Procedūra

Atlikus minimaliai invazyvią procedūrą ir įvykus danties implanto integracijai su kaulu, prie danties implanto fiksuojama atrama ant kurios yra tvirtinamas vainikėlis, tiltas ar protezas. Šis dirbtinis dantis savo funkcijomis ar išvaizda nesiskiria nuo natūralių dantų.

Gijimo laikas

Sraigtinių implantų gijimo procesas paprastai užtrunka 2-4 mėnesius. Kol implantai pilnai prigis, prie implanto galima fiksuoti laikiną danties vainikėlį, kuris palaikys tiek estetinę, tiek kramtymo funkciją. Pilnai prigijus dantų implantams dedama nuolatinė dantų restauracija.

Dantų implantai turi daug privalumų, palyginti su įprastais fiksuotais daliniais protezais:

Atkuria

Atkuriamas visas dantis nuo šaknies iki vainiko.

Imituoja

Atrodo natūraliau nei kiti dantų atstatymo būdai, imituoja natūralių dantų išvaizdą.

Išsaugo

Jie išsaugo galimybę normaliai kalbėti ir valgyti.

Apsaugo

Apsaugo žandikaulį nuo kaulo tirpimo.

Higieniški

Pasižymi ypač gera higiena aplink implantuotus dantis, dantų implantai nereikalauja ypač specialios priežiūros.

Funkciški

Jie gali būti naudojami kaip atrama ortodontinio gydymo metu.

Ilgaamžiai

Jų ilgaamžiškumas neprilygsta kitiems dantų protezavimo metodams; tinkamai prižiūrimi jie gali tarnauti visą gyvenimą.

Sprendimai kiekvienai situacijai

Pavieniai dantys:

Trūkstant pavienio danties, implantai yra idealus sprendimo metodas siekiant atstatyti prarastus dantis. Tokiu būdu yra išvengiama gretimų dantų preparavimo (apšlifavimo), dantų endodontinio gydymo (šaknų kanalų), yra išvengiama tiltinių konstrukcijų.

Keleto dantų atstatymas:

Dantų implantai yra optimalus sprendimo būdas norint atstatyti daugiau nei vieno danties netekimą. Implantai gali būti atstayti pavieniais dantimis arba tiltinėmis konstrukcijomis.

Visų dantų atkūrimas:

Implantų dėka, esant bedančiam žandikauliui, pacientam nereikia nešioti išimamų protezų. Dantų implantai taip pat stimuliuoja žandikaulio kaulą ir neleidžia jam tirpti kuomet yra prarandami dantys. Dantų netekimas gali lemti kaulo tirpimą ir veido kontūro pasikeitimą, kas lemia, jog žmogus atrodo senesnis.

Raskite detalius atsakymus į Jums labiausiai rūpimus klausimus:

Dantų implantacija atliekama vietinėje nejautroje ir yra visiškai neskausminga. Po implantacijos skiriami vaistai malšinantys skausmą, todėl nemalonių pojūčių po operacijos nėra arba yra minimalūs.

Dantų implantacija yra minimaliai invazyvi procedūra ir paprastai trunka apie 30-60 min. Esant didesnės apimties operacijai ar kuomet papildomai reikalinga atlikti kaulo priauginimo procedūrą, gali būti atliekamas gydymas sedacijoje su gyd. anesteziologo priežiūra.

Komplikacijos po dantų implantacijos yra labai retos. Mūsų klinikoje naudojamų implantų prigijimo rodikliai siekia 99 proc., todėl neprigijusio implanto tikimybė yra labai maža. Implantų ilgaamžiškumą taip pat lemia paciento asmeninė burnos higiena, reguliarūs profilaktiniai lankymaisi pas gyd. odontologą bei būtinybė reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistą.

Dantų implantacijos kaina priklauso nuo dantų implantų skaičiaus, būsimo gydymo apimties, taip pat nuo to, ar bus reikalingas kaulo priauginimas. Dantų implantacija yra kompleksinio gydymo dalis, todėl gydymo kaina yra labai individuali ir priklauso nuo to, ar bus reikalingas paruošiamasis ortodontinis, restauracinis ar endodontinis gydymas. 

Implantuotų dantų ilgaamžiškas priklauso nuo daug aplinkybių: paciento amžiaus, gretimų dantų būklės, asmeninės burnos higienos, sąkandžio ar gretutinių ligų. Tinkamai ir laiku implantuotas ir prižiūrimas dantų implantas turi galimybę tarnauti visą gyvenimą.

Dantų implantacija atliekama pacientams, kurių žandikaulio kaulas jau susiformavęs ir jame nevyksta augimo procesai. Paprastai tai atliekama nuo 18 metų amžiaus. Implantavimo galimybę apsprendžia ne paciento amžius, o sveikatos būklė ir gretutinės ligos.

Pacientai, sergantys onkologiniais susirgimais, širdies ir kraujagyslių, inkstų ir kitų organų ligomis ar turintys imuninės sistemos nepakankamumą, konsultacijos metu privalo informuoti gydytoją odontologą ar burnos chirurgą siekiant priimti gydymui optimaliausią sprendimą. 

Šiuolaikinėje odontologijoje viena iš aktualiausių problemų yra kaulinio audinio atkūrimas po dantų netekimo, traumų arba onkologinių ligų. Literatūros duomenimis, alveolinė atauga vertikaliai rezorbuojasi (tirpsta) 11–22 proc., o horizontalioji rezorbcija (tirpimas) svyruoja tarp 29–63 proc. po danties rovimo praėjus 6–7 mėnesiams. Traumos ir onkologinės ligos veido ir žandikaulių srityje gali lemti didelių kaulo defektų atsiradimą, todėl reikalinga alveolinės ataugos ar žandikaulių rekonstrukcija (kaulo priauginimas).

Implantuotų dantų keliamas pojūtis yra kaip nuosavų dantų. Apribojimų valgant, kramtant, kalbant ar juokiantis nėra. Visa tai galima daryti nejaučiant jokio diskomforto.

Priklausomai nuo raunamo danties, ryšio su anatominėmis struktūromis, gretimų audinių būklės, išrauto danties alveolės ypatybių, gali būti, kad į išrauto danties vietą iškart (vienmomentiškai) sriegiamas implantas. Kai kuriais atvejais, prie įsriegto implanto iškart tvirtinamas laikinas danties vainikėlis.

Neprigijęs danties implantas pasitaiko ypač retai. Mūsų klinikoje naudojamų implantų prigijimo rodikliai siekia 99 proc. Neprigijus implantui, šis yra išimamas ir sugijus žaizdai pakeičiamas nauju. Reimplantacija pacientui papildomai nekainuoja.

Preliminari vizito registracija

Užpildę formą, su jumis susisieksime per 24h

Užpildydami šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.