Dantų protezavimas

Tai procedūra skirta atstatyti danties vainiko arba dantų lanko defektus funkciniais, estetiniais ir biologiniais tikslais

Kodėl gali atsirasti dantų vainiko defektai?

Dantų vainiko defektai gali atsirasti dėl ėduonies, kietųjų danties audinių nusidėvėjimo (nudilimo), nuskilimo ar traumos. Negydant defektinio danties ir progresuojant pažeidimui, galimas danties netekimas. Tiek esant danties vainiko defektui, tiek danties ar dantų nebuvimui, galimas jų atstatymas (protezavimas) naudojant dantų restauracijas tokias kaip:

Raskite detalius atsakymus į Jums labiausiai rūpimus klausimus:

Dantų protezavimas – tai procedūra skirta atstatyti danties vainiko arba dantų lanko defektus funkciniais, estetiniais ir biologiniais tikslais. Dantų vainiko defektai gali atsirasti dėl ėduonies, kietųjų danties audinių nusidėvėjimo (nudilimo), nuskilimo ar traumos. Negydant defektinio danties ir progresuojant pažeidimui, galimas danties netekimas. Tiek esant danties vainiko defektui, tiek danties ar dantų nebuvimui, galimas jų atstatymas (protezavimas) naudojant dantų restauracijas tokias kaip: laminatės, užklotai, vainikėliai, tiltai, išimami protezai ar dantų implantai.

Dantų protezavimas gali būti lokalus ir generalizuotas. Siekiant išspręsti vieno danties vainiko pažeidimo problemą, galime lokaliai atkurti defektą naudojant maksimaliai į danties audinius savo savybėmis panašias dirbtines medžiagas. Deja, kartais pasitaiko atvejų kuomet vieno danties protezavimas nėra prasmingas, dėl grupės dantų ar viso sukandimo nusidėvėjimo. Tokiais atvejais reikia atstatyti visus nusidėvėjusius dantis, atkuriant jų formą, funkciją ir estetiką.

Dantų lanko defektai (dantų trūkumas) gali būti atkuriami naudojant fiksuotus arba išimamus protezus. Fiksuoti protezai gaminami itin atidžiai įvertinus situaciją ir paskaičiavus defekto zonoje susidarančias kramtymo jėgas. Anksčiau gan populiaru defektų atstatymui naudoti tiltinius protezus, kurie klijuojami ant kaimyninių dantų. Šiuo metu yra modernesnių sprendimų – dantų lankų defektų atkūrimas dantų implantais. Panaudojant dantų implantus ne tik nekeičiamas dantų lanko vientisumas, tačiau ir nereikalinga šlifuoti gretimų dantų. Taip pat ir vizualiai restauracijos ant implantų atrodo natūraliau ir estetiškiau, bei yra komfortiškesnės.

Kaip alternatyva tiltiniams protezams ir dantų implantams yra išimami dantų protezai, kurie taip pat naudojami dantų lankų defektų atstatymui. Kokybiškas išimamas protezas užtikrina kramtymo komfortą, tačiau kramtymo pajėgumas su jais mažesnis nei su fiksuotais protezais.

Dantų protezai gali būti fiksuoti ir išimami. Fiksuoti dantų protezai – tai tokie protezai, kurių išiminėti nereikia. Jie yra priklijuojami ant likusių danties audinių, taip atkuriant jų formą ir funkciją. Taip pat protezus galima fiksuoti ir ant dantų implantų, nes danties implantu galima sukurti atramą protezo fiksacijai. Išimami protezai turi būti išiminėjami higienos tikslais, jų stabilumui burnoje pasiekti maksimaliai išnaudojamos burnos struktūros: likę dantys, minkštaisiais audiniais padengtos kaulinės ataugos.

Dantys svarbūs šypsenos grožiui ir funkcionaliam, komfortiškam kramtymui. Netekus danties ar daugiau dantų, be abejo keičiasi estetinis komponentas, o sutrikusi estetika gali nulemti ir socialinių kompleksų formavimąsi. Tačiau galbūt dar svarbiau, kad dėl dantų netekimo keičiasi ir kramtymo biomechanika – mažėja kramtymo efektyvumas, prarandamas sukandimo stabilumas. Dėl to gali deformuotis sukandimas, išsivystyti atokiosios virškinamojo trakto problemos, formuotis kramtomųjų raumenų nuovargis, skausmas, keistis laikysena, net būti pažeistas smilkinio apatinio žandikaulio sąnarys. Tokių funkcinių problemų gydymas yra labai sudėtingas, todėl net ir esant vieno danties problemai reiktų suskubti ją spręsti.

Tiek dantų vainikėliai, tiek kitos konservatyvesnės dantų restauracijos, tokios kaip laminatės ar užklotai dažniausia gaminamos iš keraminių masių. Šiuolaikinės keramikos savo biologinėmis, optinėmis, cheminėmis ir fizikinėmis savybėmis yra panašiausios į natūralų danties emalį, todėl tai yra pirmo pasirinkimo medžiaga.

Dantų protezavime skaitmeninės technologijos gali būti naudojamos išsamiam ištyrimui, dantų skenavimui ir protezų gamybai. Planuojant defektų atkūrimą dantų implantais ar vertinant dantų šaknų kanalų gydymo kokybę/poreikį labai dažnai atliekama kūginio pluošto kompiuterinė tomografija, kuri leidžia anatomines struktūras ir jų patologijas įvertinti turint erdvinį vaizdą, o keičiant jo projekcijas detaliai planuojamas gydymas. Taip pat naudojant optinius skenerius, protezavimo procesų metu vis dažniau skenuojami dantų paviršiai ar dantų lankai, kad skaitmeninėje erdvėje būtų galima projektuoti ir gaminti dantų restauracijas. Pačių dantų protezų gamybos procesai taip pat gan intensyviai skaitmenizuojami, taip ne tik spartinant gamybos procesus, bet ir leidžiant panaudoti platesnį medžiagų spektrą.

Mūsų komandos gydymo konceptas yra „duoti, o neatimti”, todėl atliekant bet kokį restauracinį gydymą maksimaliai išsaugome likusius danties audinius. Pagrindinis ginklas, siekiant atskirti sveikus danties audinius nuo pažeistų, ar senas restauracijas nuo danties audinių, yra mikroskopas. Odontologiniai mikroskopai didina iki 25 kartų ir labai dažnai yra dirbama mažesniame nei aguonos grūdas darbiniame plote. Todėl šios mikroprocedūros ne tik tausoja sveikus audinius, bet ir leidžia pasiekti plika akimi nepastebimą restauracijų tikslumą.

Preliminari vizito registracija

Užpildę formą, su jumis susisieksime per 24h

Užpildydami šią formą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.